Wielka majówka z piratami!

5 maja 2015
Takiej strefy rekreacyjnej może Świnoujściu pozazdrościć niejeden nadmorski kurort! Jest profesjonalny amfiteatr, wielki model pirackiego galeonu, siłownia na świeżym powietrzu i wiele innych atrakcji. Polskie LNG, inwestor budowanego terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego, sprezentował mieszkańcom inwestycję wartą ponad 1,2 mln złotych. Strefa została oddana do użytku w długi, majowy weekend.

1 maja br. w dzielnicy Warszów obchodzono nie tylko Święto Pracy. Tego dnia odbyła się także „Wielka majówka z piratami” inaugurująca działalność strefy rekreacyjnej przy filii Miejskiego Domu Kultury oraz Przedszkola Miejskiego nr 9. Tam, gdzie wcześniej był niezagospodarowany teren, teraz tętni życie.

– To idealna lokalizacja na usytuowanie zarówno placu zabaw dla najmłodszych, jak i profesjonalnej sceny z zadaszeniem i widownią.  – mówi Bożena Rogowska, kierownik filii MDK Warszów przy ul. Sosnowej 18. – Na niemal 3,5 tys. metrów kwadratowych ogrodzonego skweru, powstała nowoczesna przestrzeń służąca integracji lokalnej społeczności. Organizujemy wiele plenerowych wydarzeń dla mieszkańców i do tej pory brakowało takiego miejsca.

Cały teren został ogrodzony, podświetlony i objęty stałym monitoringiem. Scena została wyposażona w profesjonalne nagłośnienie. Miejsce ma jednak służyć nie tylko zabawie i rekreacji, ale również edukacji. Dlatego znajdą się na tam tablice informujące o historii Świnoujścia i dzielnicy Warszów, a także informacje dotyczące terminalu LNG.

Otwarcie strefy pozwoli zaspokoić potrzeby dzielnicy i miasta, które tak jak wszystkie rozwijające się ośrodki miejskie, potrzebują dobrze zorganizowanych i bezpiecznych terenów rekreacyjnych – mówi Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG SA. – Dzięki tej inwestycji powstało miejsce łączące w sobie funkcje wypoczynkowe i strefę dla nowatorskich działań edukacyjnych.

Strefa rekreacyjna w dzielnicy Warszów to jeden z większych projektów towarzyszących inwestycji, jakie Polskie LNG realizuje na rzecz okolicznych mieszkańców, ale nie jedyny. Spółka wybuduje i wyposaży na własny koszt także nowoczesną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej za około 20 mln zł. Nowa jednostka, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji – niecałe trzy minuty drogi od niej, zapewni bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców i terminalu. Dodatkowo, inwestor terminalu LNG ma w planach remont ulicy Ku Morzu wraz z budową parkingu, a także modernizację zejścia na plażę na prawobrzeżu Świnoujścia.