Weekend na Warszowie

21 sierpnia 2014
Hit tegorocznego lata na prawobrzeżu! Dwudniowy, wypełniony atrakcjami miejski festyn „Weekend na Warszowie”, już w najbliższą sobotę i niedzielę 23 i 24 sierpnia br.W programie koncerty na żywo, pokazy cyrkowe, gry i zabawy dla dzieci, naukowe eksperymenty prosto z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, a nawet musical!
 
 
W programie koncerty na żywo, pokazy cyrkowe, gry i zabawy dla dzieci, naukowe eksperymenty prosto z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, a nawet musical!  

FAMA się rozpędza.

W ramach 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego, bo tak brzmi pełna nazwa festiwalu, do końca sierpnia na turystów i mieszkańców Świnoujścia czeka blisko sto wydarzeń kulturalnych. Są mocne debiuty, wielkie powroty i uznani twórcy. Wszystko bezpłatnie. Festiwal obejmuje całe Świnoujście, ale w najbliższy weekend oczy wszystkich będą zwrócone na prawobrzeże. Spółka Polskie LNG, sponsor strategiczny festiwalu, kolejny raz odkryje Warszów szerszej publiczności, organizując w ramach tegorocznej edycji festiwalu FAMA niezwykły i pełen atrakcji „Weekend na Warszowie”.

– Podpowiadamy przepis na udany weekend. Liczba i poziom atrakcji, jakie czekać będą w najbliższą w sobotę i niedzielę na uczestników „Weekendu na Warszowie”, nie zawiedzie nikogo – zapewnia Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG i dodaje: czekamy na was 23 i 24 sierpnia, w godzinach 14.00 – 20.00 przy budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. Sosnowej 18, gdzie powstaje festiwalowe miasteczko z dużą i nagłośnioną sceną.

Sobota, 23 sierpnia br.

W ramach „Weekendu na Warszowie”, w najbliższą sobotę, będzie m.in. można wziąć udział w fantastycznej, interaktywnej wystawie “Umysł przyłapany”, sprowadzonej na prawobrzeże przez Polskie LNG ze stołecznego Centrum Nauki Kopernik. Wystawa, która zastawia pułapki na umysł i pozwala przyłapać go na wielu sztuczkach, będzie czynna w godz. 14.00 – 20.00 w siedzibie MDK. Przez cały dzień będzie także trwała efektowna Akademia Cyrkowa (szczudła, żonglera i kręcenie talerzami) oraz odbywać się będą liczne gry i pokazy dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano m.in. malowanie twarzy, modelowanie balonów, rywalizację na ogromnej, dmuchanej ściance wspinaczkowej oraz harce w dmuchanym zamku i zjeżdżalni. Dla chętnych popcorn i wata cukrowa. W namiocie Polskiego LNG, który zostanie zbudowany na kształt zbiornika LNG (pomniejszony 1450 krotnie), zainstalowane zostaną interaktywne ekrany z filmami o terminalu, każdy chętny będzie także mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na placu przed MDK odbywać się będą także pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Na scenie głównej natomiast, na widzów czekać będą popisy miejscowych zespołów związanych z MDK (Scoffers, Akolada), prezentacja wyników warsztatów RE:Warszów, prowadzonych przez organizatorów FAMY, a na koniec, mocne koncerty zespołów występujących w tym roku na festiwalu: 4 a.m, Kipkisza i Co Słychać.

Niedziela, 24 sierpnia br.

Drugi dzień „Weekendu na Warszowie” zapowiada się nie mniej interesująco. W namiocie Polskiego LNG odbywać się będą pokazy Małego Inżyniera. Każdy będzie mógł wziąć udział w eksperymentach i pokazach chemicznych. Odbywać się będą pokazy z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu, helu i suchego lodu. Uczestnicy, w trakcie warsztatów będących połączeniem wiedzy z zabawą, poznają właściwości skroplonego gazu ziemnego. Odbędzie się m.in. chemiczne pompowanie balonów, w ruch wprawiona zostanie chemiczna lokomotywa, wyprodukowana zostanie także pasta do zębów dla… słonia. Dla odważnych i nieco starszych dzieci przygotowano gaszenie świeczek dwutlenkiem węgla i „zabawy z helem”. Nie zabraknie też klasyki gatunku, czyli zamrażania i kruszenia róż, wbijania gwoździ bananem i polewanie rąk ciekłym azotem.

W niedzielę nie zabraknie także gier i zabaw dla dzieci, pokazów cyrkowych i koncertów zespołów uczestniczących w tegorocznej FAMIE (Laboratorium Pieśni, Robodrom, WeArtist). O godz. 18 zapraszamy wszystkich na musical „Alicja w Krainie Czarów”. Prawdziwy hit przygotowany został jednak na koniec wieczoru – o godz. 19 wystartuje koncert gwiazdy „Weekendu w Warszowie” z Polskim LNG, czyli zespołu Fairy Tale Show. Finaliści polsatowskiego show „Must Be The Music”, zdobywcy nagrody internautów na Sopot Top Trendy 2013 zaprezentują iście rock'n'rollowe granie.

Dla Warszowa

„Weekend na Warszowie” w ramach tegorocznej FAMY to kolejny ukłon spółki Polskie LNG wobec mieszkańców prawobrzeża.

– Konsekwentnie zabiegamy o to, aby nasze najbliższe otoczenie czerpało korzyści z bezpośredniego sąsiedztwa terminalu LNG. Wspieramy miejscowe inicjatywy i wydarzenia, starając się przynajmniej część z nich lokować w Warszowie – dodaje Maciej Mazur. – Tak postąpiliśmy m.in. z Karuzelą Cooltury w 2013 roku. Wówczas, za pośrednictwem naszej spółki, zorganizowano spektakularne widowisko historyczne, rekonstrukcję bitwy z I wojny światowej na Forcie Gerharda. Z kolei w ramach Mistrzostw Europy w Match Racingu, z naszej inicjatywy, część zawodów odbywała się pomiędzy falochronem centralnym a falochronem wschodnim w morskiej części terminalu LNG. Spółka wspiera także odbywające się na prawobrzeżu Dni Twierdzy na wyspach i Dni Miłośników Latarń Morskich.