Polskie LNG wspiera żagle w Świnoujściu!

25 czerwca 2015
Świnoujście Match Race, to regaty wysokiej rangi Pucharu Świata (poziom drugi w skali od 1 - mistrzowskie do 5 - lokalne). Na starcie pojawią się czołowi zawodnicy rankingu światowego, a regaty odbędą się na Świnie.

Żeglarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata to z kolei jedno z najważniejszych wydarzeń regatowych ISAF w sezonie. Mistrzostwa zostały przyznane Polsce, a gospodarzem regat jest Świnoujście. Regaty zostaną rozegrane w bezpośredniej bliskości brzegu i Portu Jachtowego, stanowiąc atrakcyjne widowisko żeglarskie dla publiczności zgromadzonej na brzegu. Potrwają 5 dni, podczas których organizatorzy planują wiele atrakcji dla publiczności i mieszkańców, tak aby zaangażować ich jak najbardziej w przygotowane widowisko na wodzie. Po raz pierwszy do Polski przyjedzie 12 czołowych juniorskich zespołów z całego świata aby walczyć o tytuł najlepszego. 12 września rozpoczną się treningi, dzień później oficjalne otwarcie regat w muszli koncertowej, zaś 19 września – finały i zakończenie.

Wiele przed nami, a co już mogliśmy oglądać? Flotę Polish Match Tour – 6 identycznych jachtów klasy Tom28 po raz pierwszy w tym roku można było zobaczyć w ramach zawodów Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w weekend 19-21 czerwca. Impreza odbyła się w centrum miasta i ponownie stanowiła nie lada atrakcję dla turystów i mieszkańców Świnoujścia. Była to druga z czterech eliminacji, podczas której kluby żeglarskie z całej Polski walczyły o tytuł Mistrza Polski i prawo startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League. Warto też dodać, że nietypowo dla Polish Match Tour tym razem były to regaty flotowe (wszyscy na raz), rozgrywane w scenerii okrętów Marynarki Wojennej dekorowanych galą banderową, dostępnych do zwiedzania w ramach obchodzonych w tym czasie Dni Morza.