Wydarzenia historyczne ważne dla Polskiego LNG

Świnoujście to miasto wyjątkowe nie tylko ze względu na najpiękniejszą plaże nad Bałtykiem i skąpane w morzu wyspy. To także potężna Twierdza, która u ujścia cieśniny Świny była rozbudowywana przez ostatnie 1000 lat. 
Twierdza Świnoujście to zespół fortyfikacji wzniesiony w XIX wieku.

Twierdza Świnoujście dzisiaj stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu. Co roku Twierdza obchodzi swoje święto, w którym aktywnie uczestniczy Polskie LNG. „Dni Twierdzy na Wyspach” gromadzą setki rekonstruktorów przebranych w mundury z różnych epok, dziesiątki pieczołowicie odrestaurowanych pojazdów bojowych i sprzętu wojskowego, ale przede wszystkim tysiące widzów spragnionych militarnych wrażeń.

Już podczas pierwszej imprezy w 2011 r. pojawiła się ogromna liczba turystów, nie inaczej było w kolejnych latach. Rekonstrukcje bitew rozgrywane na terenie Fortów, potężne dawki pirotechniki, mundury i uzbrojenie z zamierzchłych czasów – to robi wrażenie.

Fort Gerharda to jednak nie tylko wydarzenia, ale także funkcjonujące w nim na co dzień Muzeum Obrony Wybrzeża. Już niedługo jedną z jego głównych atrakcji będzie armata PAW 600, która zostanie odrestaurowana dzięki wsparciu Polskiego LNG. Wydobyto ją z kanału portowego w Świnoujściu. Niemieckie działo przeciwpancerne to unikat na skalę światową. Są jeszcze tylko dwa takie, oba w muzeach w Stanach Zjednoczonych, w tym jedno w Forcie Knox.

Szczególnie istotne dla spółki Polskie LNG jest wspieranie działań, które odbywają się w najbliższym otoczeniu przyszłego terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego. Spółka zamierza aktywnie angażować się w życie społeczności lokalnej poprzez m.in. wspieranie tego typu inicjatyw.