The Tall Ships Races 2013 z Polskim LNG

The Tall Ships Races to wielkie święto żeglarzy, miast i regionów związanych z morzem. Tegoroczny finał zorganizowany został w Szczecinie, po raz drugi po sześcioletniej przerwie, i był największym wydarzeniem lata na polskim wybrzeżu.
​Do Szczecina przypłynęło 91 jednostek z 16 krajów (około 3000 żeglarzy reprezentujących 36 narodowości).

Do Szczecina przypłynęło 91 jednostek z 16 krajów (około 3000 żeglarzy reprezentujących 36 narodowości).  Oficjalne otwarcie nastąpiło w sobotę na pokładzie Daru Młodzieży, w obecności Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który objął finał TTSR honorowym patronatem.

Finał regat to jednak nie tylko gigantyczne żaglowce, ale także wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Organizatorzy przygotowali liczne koncerty, warsztaty i zajęcia dla dzieci, pikniki, jarmarki oraz zawody sportowe. W sumie imprezę odwiedziła rekordowa liczba 2,5 miliona osób.

Polskie LNG uczestniczyło w finale The Tall Ship Races z prawem używania tytułu Partnera Portowego, przyznawanego firmom, bez pomocy których impreza nie byłaby możliwa do przygotowania. Oprócz wsparcia samych regat, Spółka włączyła się także w organizację strefy EKO – miejsca łączącego edukację i dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych. Odbył się w niej m.in. multimedialny pokaz zdjęć z wystawy „Podwodne skarby Terminalu LNG w Świnoujściu”, pokaz filmu o terminalu LNG, a także liczne spotkania dot. ekologii. Dla najmłodszych gości stoiska Polskiego LNG zorganizowano konkursy z ciekawymi nagrodami.