Strategiczna współpraca Polskiego LNG z WOPR

Jako największy inwestor w regionie, odpowiedzialny sąsiad lokalnej społeczności w Świnoujściu, Polskie LNG jest zobowiązane wspierać inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo.
W ramach projektu "Błękitna  Szkoła Pierwszej  Pomocy” odbywają się pokazy technik ratowniczych i podstawowych zabiegów podtrzymujących funkcje życiowe.

Dlatego powstał program „Błękitna energia”, który w lipcu 2013 roku zainaugurował strategiczną współpracę pomiędzy Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym a spółką Polskie LNG.

Celem programu jest edukacja  w  zakresie  bezpiecznego  wypoczynku  nad  wodą i promocja plaży na Warszowie, która znajduje się w sąsiedztwie terminalu LNG. W ramach programu działa m.in. „Błękitna  Szkoła Pierwszej  Pomocy”, w której odbywają się pokazy technik ratowniczych i podstawowych zabiegów podtrzymujących funkcje życiowe.

Odbyły się także Mistrzostwa Polski w ratownictwie morskim. Zawody, mające profilaktyczny charakter, były sprawdzianem umiejętności, wytrzymałości, wszechstronności i sprawności dla startujących ratowników wodnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez WOPR oraz partnerów, w tym m.in. Polskie LNG. Na wakacjach program „Błękitna energia” się jednak nie kończy.

Nauka bezpiecznego zachowania nad wodą jest kontunuowania od jesieni w ramach szkolnych akcji edukacyjnych „Ja już wiem” oraz „Pomóż sobie pomagając innym”. Obie akcje adresowane są do młodszych mieszkańców Świnoujścia i cieszą się dużą popularnością.