Polskie LNG przyjacielem Karuzeli Cooltury

Karuzela Cooltury to interesujące wydarzenie wakacyjne, organizowane w Świnoujściu od 2009 r. 
Karuzela Cooltury daje mieszkańcom Świnoujścia, a także odwiedzającym je turystom, m.in. możliwość uczestnictwa w wystawach, obejrzenia spektakli teatralnych i wysłuchania koncertów.

Gromadzi liczne grono twórców; daje mieszkańcom miasta, a także odwiedzającym je turystom, możliwość uczestnictwa w spotkaniach, warsztatach, wystawach, obejrzenia spektakli teatralnych, wysłuchania koncertów, wzięcia udziału w wydarzeniach sportowych. Współorganizatorem Karuzeli Cooltury jest Polskie LNG.

Podczas czwartej edycji spółka przeprowadziła akcję dydaktyczną pod hasłem „LNG dla wszystkich”. W namiocie Polskiego LNG odbywały się pokazy  chemiczne „Mały Inżynier”, podczas których prezentowano eksperymenty z wykorzystaniem m.in. suchego lodu i ciekłego azotu. Dużym zainteresowaniem cieszył się program Lego, w ramach którego dzieci budowały z klocków zbiorniki na skroplony gaz oraz modele metanowców.
 
W 2013 roku Karuzela Cooltury po raz pierwszy zagościła również w Warszowie. Imprezę zaprosiła na prawobrzeże spółka Polskie LNG, która wsparła organizację widowiska historycznego „Piekło okopów” w Forcie Gerharda. Narracji rekonstruowanej bitwy z czasów I wojny światowej podjął się Bogusław Wołoszański. W pięcioletniej historii imprezy to pierwszy taki przypadek, że prawobrzeże wzięło czynny udział w Imprezie.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie zapewniło Polskie LNG w trakcie piątej edycji Karuzeli Cooltury. Tradycyjnie już podczas imprezy spółka zorganizowała także centrum edukacyjne w pawilonie „LNG dla wszystkich” zlokalizowanym na głównej promenadzie Świnoujścia. Pawilon został podzielony na dwie strefy: klocków lego i „Małego inżyniera”. Pierwsza strefa zapraszała majsterkowiczów i entuzjastów słynnych klocków – z tysięcy elementów budowano modele zbiorników oraz metanowce. Natomiast „Mali inżynierowie” – bawiący się w oddzielnej strefie – poza budowaniem własnych robotów i poznawaniem tajników fizyki, uczestniczyli w pokazach kuchni molekularnej i doświadczeniach chemicznych.