Polskie LNG mecenasem akcji „Czytam i wiem”

Polskie LNG zostało mecenasem akcji społecznej „Czytam i wiem”, zainaugurowanej w marcu 2013 roku przez dziennik „Głos Szczeciński”.

Podstawowe cele akcji to promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, szczególnie w szkołach oraz upowszechniane i propagowanie informacji lokalnych, bliskich mieszkańcom. W ramach programu „czytam i wiem” szkoły w Świnoujściu otrzymały roczną prenumeratę „Głosu Szczecińskiego”, a w nim stałą rubrykę, w której informują o  swoich działaniach, a uczniowie uczestniczą we wspólnych akcjach z gazetą i patronami akacji. W trakcie jednej z nich, wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie odbyli np. zajęcia w formie studenckich wykładów w Młodzieżowej Akademii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wykłady prowadzili nauczyciele akademiccy, a każdy z uczniów-studentów otrzymał swój pierwszy w życiu indeks.