Nowe ścieżki rowerowe i edukacyjne

Poprawiona nawierzchnia ścieżki rowerowej, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Świnoujścia, a także zupełnie nowa ścieżka edukacyjna – w kwietniu 2013 roku Polskie LNG przekazało środki na budowę infrastruktury turystycznej i edukacyjnej na terenach leśnych przyległych do terminalu LNG w Świnoujściu.
Polskie LNG przekazało środki na budowę infrastruktury turystycznej i edukacyjnej na terenach leśnych przyległych do terminalu LNG. 

Dzięki pomocy ze strony Polskiego LNG SA mieszkańcy Świnoujścia oraz wczasowicze i turyści mogą korzystać z nowej ścieżki edukacyjnej „Bory Bażynowe”.

Pieniądze na budowę infrastruktury turystycznej i edukacyjnej na obszarach leśnych przyległych do terminalu LNG spółka PLNG przekazała Nadleśnictwu Międzyzdroje w kwietniu 2013 roku. Pozwoliło to na remont nawierzchni ścieżki rowerowej R-10, wykonanie nowej przyrodniczej ścieżki edukacyjnej „Bory Bażynowe”, doposażenie historycznej ścieżki edukacyjnej „Szlak umocnień militarnych” oraz wykonanie nowych tablic informacyjnych na temat ochrony środowiska naturalnego i terminalu LNG.

„Bory Bażynowe” to piąta ścieżka edukacyjna na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Prezentuje ona zwiedzającym cechy charakterystyczne wyjątkowej formacji roślinnej – lasu rosnącego na wydmach szarych. W Polsce bory bażynowe zajmują łącznie zaledwie 50 km2 powierzchni.

Z kolei „Międzynarodowy nadmorski szlak rowerowy R-10” o długości 35 km powstał w 2003 roku. Po 10 latach eksploatacji wymagał odnowienia. W sąsiedztwie budowy terminalu LNG znajduje się pięć punktów, gdzie turyści mogą odpocząć oraz kilka charakterystycznych obiektów do zwiedzania (m.in. fort Gerharda, stanowiska artylerii nadbrzeżnej Goeben, przeciwpożarowe miejsce obserwacyjne  „Dzwon”). Ścieżka dostępna jest przez cały rok dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych