LNG napędza Sail Świnoujście

Polskie LNG, jak największy inwestor w regionie stara się uczestniczyć w życiu Świnoujścia nie tylko w sensie gospodarczym, ale także promocyjnym, wspierając wydarzenia atrakcyjne dla mieszkańców i gości, a związane z tradycją morską. 
Największą atrakcją Sail Świnoujście, organizowanego przy udziale Polskiego LNG, są oczywiście żaglowce.

Spółka realizuje ten cel m.in. za sprawą festynu żeglarskiego Sail Świnoujście, którego organizację aktywnie wspiera.

Największą atrakcją Sail Świnoujście są oczywiście żaglowce. Przez trzy dni trwania imprezy każdy może zakosztować namiastki marynarskiego życia, doświadczyć wyjątkowych wrażeń na rozkołysanym morzu, doskonale się przy tym bawiąc. To także świetna okazja do poznawania żeglarskich tradycji i zwyczajów, spotkań i rozmów z członkami załóg. Impreza odbywa się przy Wybrzeżu Władysława IV, na którym przez cały czas trwa także jarmark z rękodziełem i marynarskimi „gadżetami”.

W trakcie ostatniej edycji festynu na jarmarku można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez Polskie LNG, prezentującą powstający terminal LNG- jedną z największych w Europie, a największą spośród prowadzonych obecnie w Polsce inwestycji przemysłowych. Imprezie towarzyszył także XXIX Pływający Festiwal Piosenki Morskiej Wiatrak 2013 oraz, przywrócony po latach, Ogólnopolski konkurs na Piosenkę Morską.