Dzień Latarń Morskich z Polskim LNG

Polskie LNG, sąsiad najwyższej na polskim wybrzeżu latarni morskiej w Świnoujściu, aktywnie uczestniczy w Międzynarodowych Dniach Latarń Morskich. 
Latarnia Morska w Świnoujściu to najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu, jedna z najwyższych w Europie oraz najwyższa na świecie latarnia morska wykonana z cegły.

Ta cykliczna już impreza organizowana jest w każdą trzecią niedzielę sierpnia. Obecnie to jedno z najważniejszych wydarzeń lokalnych w Świnoujściu. Organizuje je Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, które powstało w czerwcu 1996 roku z inicjatywy grupy pracowników Urzędu Morskiego w Szczecinie. Impreza ściąga zwykle tłumy pasjonatów. Nie tylko dlatego, że mają okazję nieodpłatnie zwiedzić okręt wojenny czy latarnię (również o zmierzchu), ale także z powodu tajemniczej aury, jaka otacza budowlę. Stara opowieść głosi, że tego dnia można się spotkać z duchem tajemniczego latarnika… 

Tegoroczne obchody rozpoczął tradycyjny hołd oddany Neptunowi i ceremoniał chrztu morskiego. Aktywni uczestnicy mogli wziąć udział w II Mistrzostwach w Biegu Wspinaczkowym na Latarnię Morską. Do pokonania mieli ponad 300 schodów! Dla wszystkich, nie tylko tych z dobrą kondycją fizyczną, zaplanowany został Turniej Morski o Trójząb Neptuna. Część konkurencji quizu edukacyjnego wymagała wiedzy o technologii LNG oraz terminalu LNG.