Cykl warsztatów edukacyjnych o LNG

W sześciu miastach województwa zachodniopomorskiego z inicjatywy Polskiego LNG został przeprowadzony cykl warsztatów na temat technologii LNG, skierowanych do najmłodszych mieszkańców woj. zachodniopomorskiego.

W całodziennych spotkaniach edukacyjnych uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Oprócz zajęć objaśniających czym jest skroplony gaz ziemny (LNG), do czego może być używany, jak się go transportuje i magazynuje, każdorazowo przeprowadzone były zabawy sportowe.

Pierwsze warsztaty odbyły się 27 czerwca 2013 r. w Przedszkolu numer 22 w Koszalinie dla 130 dzieci w wieku 3-7 lat. Po sportowej rozgrzewce, którą poprowadziło trzech zawodowych piłkarzy Bałtyku Koszalin, dzieci miały okazję poznać wiele interesujących szczegółów na temat LNG. Dowiedziały się między innymi o tym, czym jest gaz ziemny, jak się go wydobywa, skrapla, jak będzie docierał do Polski, do czego służy terminal LNG oraz do czego można wykorzystać gaz, w jaki sposób należy się nim posługiwać i jaki ma wpływ na środowisko.

Kolejne warsztaty odbyły się 25 lipca w Przedszkolu numer 8 w Kołobrzegu. Wzięło w nich udział 140 dzieci w wieku 3-7 lat, podopiecznych przedszkoli numer 2, 7 i 8. Na zakończenie odbył się pokaz sportowych umiejętności piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg, którzy rozegrali mecz pokazowy.

Najliczniejsze warsztaty odbyły się 24 października  w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świnoujściu. Uczestniczyło w nich około 400 dzieci z sześciu świnoujskich przedszkoli miejskich. Gośćmi specjalnymi byli zawodnicy Siatkarskiego Klubu Sportowego MMKS Maraton Świnoujście.

Akcja miała swoje edycje również w Karlinie, Darłowie i Polanowie (grudzień 2013 r.).