Rusza nasz blog ekspercki!

4 lutego 2016
Znajdziecie na nim artykuły opisujące rozmaite aspekty stosowania skroplonego gazu ziemnego sygnowane nazwiskami czołowych specjalistów z wielu dziedzin.
2015_04_22 LNG nr 05

Blog będzie miejscem, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące LNG – jego produkcji, przechowywania, transportu oraz technologii, które sprawiają, że terminal LNG w Świnoujściu stał się jedną z czołowych polskich inwestycji ostatnich lat. Eksperci z wielu instytucji oraz uniwersytetów rozwieją wątpliwości, wytłumaczą zasady bezpieczeństwa oraz procedury, które stosowane są podczas obsługi terminala, a także wyjaśnią, jakie zalety niesie ze sobą stosowanie skroplonego gazu ziemnego w Polsce i na świecie.

Z kolejnych artykułów dowiecie się, jakie znaczenie ma LNG dla gospodarki różnych krajów oraz jak wygląda infrastruktura gazowa w nich, a także poznacie rolę, jaką odegra Polska w światowej sieci tranzytowej. Zrozumiecie, jak duże znaczenie ma obecność naszego państwa w tej sieci oraz jakie dalekosiężne skutki dla polskiej gospodarki ma budowa terminala w Świnoujściu.

Zapraszamy do lektury pierwszych artykułów oraz śledzenia wpisów – w każdym z nich znajdziecie ciekawostki, ważne informacje oraz odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu LNG. Zachęcamy Was do wspólnego poznawania świata LNG!

Blog znajdziecie pod adresem http://lng.edu.pl/pl/blog/